Advert

POLİS ABİLERİNDEN MİNİKLERE TRAFİK EĞİTİMİ

Salıpazarı İlçe Emniyet Amirliği minik öğrencilere trafik eğitimi verdi.

POLİS ABİLERİNDEN MİNİKLERE TRAFİK EĞİTİMİ
POLİS ABİLERİNDEN MİNİKLERE TRAFİK EĞİTİMİ habersal.net

Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Pekay ve Opet İşbirliği ile hayata geçirilen “Trafik Dedektifleri Projesi “ kapsamında  Bereket İlkokulu 2. Sınıf öğrencilerine trafik kuralları ile ilgili eğitim verildi.

3 MİLYON ÖĞRENİCYE ULAŞILDI

4 yıldır sürdürülen ve bugüne kadar yaklaşık 3 milyon öğrenciye ulaşılan "Trafik Dedektifleri Projesi” kapsamında çalışmalar hızla devam ediyor. Proje kapsamında 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılnda 2. 7. ve  9. Sınıflara yönelik  İlçe Emniyet Amirliği Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekiplerince eğitim semineri düzenlendi.

GELECEĞİN DUYARLI SÜRÜCÜ ADAYLARI YETİŞTİRİLİYOR

Türkiye’nin en önemli sorunları arasında yer alan trafik kazalarını önlemek ve daha bilinçli nesiller yetiştirmek amacıyla Aile ve  Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Polis Eşleri Kaynaşma Yardımlaşma Derneği (PEKAY) ve OPET ortaklığında yürütülen ‘Trafik Dedektifleri Projesi’ geleceğin sürücü adaylarını, trafik kurallarını tam anlamıyla bilen ve bu konuda sorumluluk alan bireylere dönüştürmeyi hedefliyor.

Bugüne kadar 3-17 yaş arasındaki 3 milyona yakın çocuk ve genç ile dolaylı olarak ailelerine trafik bilinci aşılayan projede eğitimlere katılan çocuk ve gençlere ‘Trafik Dedektifi’ unvanı verilerek trafik konusunda bilinçli bir davranış modeli geliştirmeleri sağlanıyor.

SALIPAZARI POLİS TRAFİK ÖĞRENCİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı