Advert
Advert

İstanbul'daki Salıpazarılılar piknikte buluştu

İstanbul Sultanbeyli Salıpazarılılar Derneğinin Geleneksel Piknik Şölenini gurbetteki Salıpazarılıların yoğun katılımıyla gerçekleştirdi.

İstanbul'daki Salıpazarılılar piknikte buluştu
İstanbul'daki Salıpazarılılar piknikte buluştu habersal.net
Advert

İstanbul'da faaliyet gösteren Sulatanbeyli Salıpazarılılar  Derneği'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği piknik şöleni Avcıkoru mesire alanında gerçekleştirildi.

Pikniğe, gurbetteki  Salıpazarılı  vatandaşların yanı sıra, sivil toplum temsilcileri ile diğer illerden misafirler katıldı. Genç, yaşlı, çoluk çocuk her yaş grubundan Salıpazarılı  hemşehriler ve misafirleri, sabahın ilk saatlerinden itibaren piknik alanını doldurdu.

Şenliğe; Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, SAMKOM Genel Başkanı Sezgin Gümüş, İYİ Parti Salıpazarı İlçe Başkanı Şakir Şahin, İst-Sal-Der Başkanı Hasan Keskin,Sultanbeyli Belediye Başkan Vekili  Zafer Söğütlcü, SAMKON Onursal Başkanı ve iş adamı Remzi Kozal,Tuzla Belediye Meclis Üyesi İbrahim Deniz, Kocaeli Samsunlular Federasyon Başkanı  Şakir Döngel,Anadolu SADEF Genel Başkanı Halil Katı, ve SADEF Kurucu üyesi İbrahim Doğan,Salıpazarı Kızılot Muhtarı Hüseyin Odacı katıldı.

Dernek Başkanı Mehmet Candan, Başkan Vekili Ahmet Doğan ve yönetim kurulu üyelerinin gayretli çalışmaları ile samimi bir ortamda gerçekleşen piknik şöleni, birbirinden renkli görüntülere ve keyifli dakikaların geçirilmesine vesile oldu.

Şenlik, Sultanbeyli Salıpazarılılar Derneği Başkanı Mehmet Candan’ın  yapmış olduğu açılış konuşmasıyla başladı.

Piknik şöleninde kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Mehmet Candan, "Dernekçilik zor ve zahmetli iş. Biz de zor olanı başarmak istiyoruz.Bu piknik şölenimize katılarak ve sponsor olarak destek veren tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Programa katılan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül’de  hemşerileri ile birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. “Sizleri birlik ve beraberlik içinde olduğunuzu görmek beni çok mutlu etti” diyen Akgül “Sizler yıllar önce doğduğunuz büyüdüğünüz il ve ilçelerinizden iş için buralara geldiniz. Burada da gelenek ve göreneklerinizi yaşatmanızdan son derece memnun oldum” ifadesini kullandı. Başkan Akgül, piknik şölenin hayırlı olmasını diledi.

Programda Sanatçı Hüseyin Şimşek ve Sami Korkmaz sahne alarak izleyenlerin keyifli dakikalar geçirmesine katkı sağladı.

Program sonunda çocukların katıldığı çuval yarışı, yumurta yarışı ve halat çekme yarışı büyük çekişmeye sahne olurken dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.

 

samsun salıpazarı istanbul sultanbeyli piknik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı