SALIPAZARI BARAJ YAPIMI DURDURULDU MU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan kamuda araçlardan binalara, personel alımından yatırımlara kaadr tasarruf yapılacağını duyurdu. dedi. Başkan Erdoğan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) 20. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu.

SALIPAZARI BARAJ YAPIMI DURDURULDU MU?
SALIPAZARI BARAJ YAPIMI DURDURULDU MU? habersal.net

YATIRIMLAR KONUSUNDA ÖNEMLİ KARARLAR

Başkan Erdoğan, yatırımlar konusunda da çok önemli kararlar aldıklarını, buna göre eldeki kaynakları önceliği bitmeye en yakın projelere vererek, çalışmaların ilerleme durumuna göre kademe kademe kullanacaklarını bildirdi.

İHALESİ YAPILMIŞ AMA BAŞLAMAMIŞ YATIRIMLAR DURACAK

Yüzde yüze yakın hangi yatırım varsa öncelikle onları bitirmeye, yüzde 50'nin üzerindekilerin de yavaş yavaş bitirilmeye çalışılacağını anlatan Erdoğan, "Ama ihalesi yapılmış daha henüz doğru dürüst başlanmamış. Oturup konuşup onlara başlamayacağız. Onları şu anda bir kenara koyuyoruz. Zira şu andaki durum bunu gerektiriyor. Bunlar da yatırımların nevine göre yeniden ele alınacak. Onun için tüm bakan arkadaşlarımla dün kabine toplantısında bunları da konuştuk." bilgisini paylaştı.

SALIPAZARI BARAJI NE OLACAK?

Bilindiği üzere Salıpazarı İçme ve Sulama Baraj ihalesi 2016 yılında yapılmış,ancak istimlak ve kamulaştırma davaları nedeni ile baraj inşaatına henüz başlanamamıştı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu açıklamasından sonra acaba Salıpazarı Barajı’da durdurulacak yatırımlar arasında yer alıyor mu?

 

ERDOĞAN CUMHURBAŞKANI SALIPAZARI BARAJI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı