Advert

"FINDIKTA FİYAT 15 LİRANIN ÜZERİNDE OLACAKTIR"

AK Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, fındıkta bu yıl rekoltenin az olduğunu ve bu nedenle piyasada fiyat oluşumunun 15 liranın üzerinde olacağını tahmin ettiklerini belirterek,..

habersal.net

AK Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, fındıkta bu yıl rekoltenin az olduğunu ve bu nedenle piyasada fiyat oluşumunun 15 liranın üzerinde olacağını tahmin ettiklerini belirterek, "Üreticimizi hiç bir zaman o güçlü, kuvvetli, finansman desteği olan ithalatçılar adına hareket eden aracılara kesinlikle muhtaç etmeyeceğiz. Bugüne kadar etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz." dedi.

Nurettin Canikli, fındık fiyatları hakkındaki tartışmalara da değinerek, belirli çevrelerin fındık fiyatını aşağıya çekmek için spekülasyon yapmaya çalışıldığını, ama bunda başarılı olamayacaklarını söyledi.

Fındığın fiyatının 15 liranın üzerinde olması gerektiğini ve piyasada da bu rakama ulaşılacağını tahmin ettiğini dile getiren Canikli, şunları kaydetti:

"Bazıları bu piyasada oluşacak olan fiyata müdahale ederek aşağıya çekmeye çalışıyorlar. Buna kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Bugüne kadar vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz. Bu yıl rekolte düşük olduğu için fiyatın 15 liranın üzerinde olacağını tahmin ediyoruz. Dolayısıyla üreticilerimiz adımlarını buna göre atsınlar. Üreticimizi hiç bir zaman o güçlü, kuvvetli, finansman desteği olan ithalatçılar adına hareket eden aracılara kesinlikle muhtaç etmeyeceğiz. Bugüne kadar etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz. Onların haklarının ellerinden farklı yöntemlerle alınmasına müsaade etmeyeceğiz." 

giresun fındık nurattin canikli ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı