CHP İL BAŞKANI KUNDAK “AK PARTİ ERKEN SEÇİM İÇİN NABIZ YOKLUYOR” - Salıpazarı Haber

AK Parti yetkililerini, “MHP ve AK Parti’nin oylarının yerel seçim kararı almaya yetmeyeceğini ve CHP’nin teklif getirmesi durumunda bu konunun görüşülebileceğini belirtmesi üzerine, CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, “AK Parti’nin önümüzdeki günlerde yaşayacağı kurultay, seçim olup olmayacağını ortaya koyacaktır” dedi.

CHP İL BAŞKANI KUNDAK “AK PARTİ ERKEN SEÇİM İÇİN NABIZ YOKLUYOR” - Salıpazarı Haber
CHP İL BAŞKANI KUNDAK “AK PARTİ ERKEN SEÇİM İÇİN NABIZ YOKLUYOR” - Salıpazarı Haber habersal.net

CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, ilçe danışma kurullarını tamamladıklarını belirterek, “En son en büyük ilçemiz olan İlkadım İlçemiz tamamlandı. Şimdi önümüzdeki günlerde il danışma kurulunu tamamlayarak raporlayacağız ve genel merkezimize göndereceğiz. İlçeler ayrı ayrı gönderiyorlar, biz de il olarak hepsini bir rapor haline getirerek genel merkezimize sunacağız. 24 Haziran değerlendirmesini bu sayede yapmış olacağız ve raporlanmış halini genel merkezimize sunacağız. Eksiklerimizi tespit ederek öz eleştirilerimizi yaparak yaklaşan yerel seçimlere daha dinamik şekilde hazırlanmak için değerlendirmeleri masaya yatırıyoruz” dedi.

CHP’nin kurultay tartışmalarına müdahil olup yerel seçime kısa süre kaldığı bu günlerde zaman kaybetmek istemediklerini vurgulayan Kundak, “Biz görevimizi yapıyoruz kurultayın toplanıp toplanmadığına bakmaksızın biz teşkilatlarımızı yerel seçimlere hazırlamak için sıkı şekilde çalışıyoruz. Bizim önceliğimiz yerel seçimlere partimizi hazırlamaktır. Yerel seçimlerin erkene alınmasıyla ilgili, “CHP teklif getirirse konuyu masaya yatırırız” açıklamasına cevap verecek makam genel merkezimizdir. AK Parti’nin yapacağı kurultaydan sonra seçim olup olmayacağı netleşecektir. AK Parti bu çıkısı ile CHP’nin nabzını yokluyor” şeklinde konuştu.

 

chp samsun erken seçim mehmet kundak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı