Advert

BAŞKAN OSMA “3 MİLYON KİŞİNİN YÜZÜ GÜLDÜ”

​Salıpazarı Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Adem Osma yapılan son çalışmayla esnafın SGK ve Bağ-Kur prim borçlarının silindiğini söyledi.

BAŞKAN OSMA “3 MİLYON KİŞİNİN YÜZÜ GÜLDÜ”
BAŞKAN OSMA “3 MİLYON KİŞİNİN YÜZÜ GÜLDÜ” habersal.net

Başkan Adem Osma yaptığı açıklamada; "Sosyal Güvenlik Kurumu, Bağ- Kur’luların 31 Mayıs öncesine ait prim borçlarını sildi, bunlara ilişkin hizmet sürelerini dondurdu."dedi.

“3 MİLYON VATANDAŞIN YÜZÜ GÜLDÜ”

Hükümet, Mayıs ayı itibariyle prim borcu olan, ödeme yapamayanların sigortalılık sürelerinin durdurulması, ihyası, prim borçlarının silinmesiyle 3 milyon vatandaşın yüzünü güldürdüğünü ifaden eden Başkan Osma “ Sosyal Güvenlik Kurumu, başvuru şartı aramadan, 31 Mayıs itibariyle prim borcu olup bunları yapılandırmayan ya da ödemeyenlerin borçlarını sildi, bu borçlara ilişkin hizmet sürelerini dondurdu.”dedi.

“YENİDEN HİZMET SÜRELERİNE EKLETEBİLİR”

Sigortalılık süresi; prim ödemesi bulunan sigortalıların daha önce ödedikleri primlerin tam olarak karşıladığı ayın sonu itibariyle, prim ödemesi bulunmayanların ise tescil tarihi itibariyle sigortalılığı durduruldu. İsteyen Bağ-Kur'lular daha sonra başvurarak bu süreleri yeniden hizmet sürelerine ekletebilecek. Devlete borcu olanlar yapılandırmak için 27 Ağustos'a kadar başvurabilecek.

 

SALIPAZARI ESNAF ODASI ADEM OSMA SGK- BAĞ-KUR PRİM BORCU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı