Advert
Advert

SALIPAZARI CANİK’E BAĞLANDI

Samsun Ticaret İl Müdürü Cemil Kocaoğlu, merkez ilçeler dışındaki İlçe Tüketici Hakem Heyetleri’nin müracaat alma yetkilerinin sona erdiğini belirterek, “Yetkileri kaldırılan heyetler önceden aldıkları müracaatları, 31 Aralık'a kadar sonuçlandıracaklar.

SALIPAZARI CANİK’E BAĞLANDI
SALIPAZARI CANİK’E BAĞLANDI habersal.net

Samsun Ticaret İl Müdürü Cemil Kocaoğlu, Ticaret Bakanlığı’nın Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü’nce Tüketici Hakem Heyetlerinin çalışmaları konusunda düzenleme yaptığını kaydetti. Kocaoğlu bu düzenlemeye göre, İl Tüketici Hakem Heyeti ile Atakum, İlkadım ve Canik İlçe Tüketici Hakem Heyetleri dışında kalan İlçe Tüketici Hakem Heyetlerinin müracaat alma yetkilerinin 1 Ağustos’tan itibaren sona ereceğini kaydetti

YETKİLER MERKEZ İLÇELERE DAĞILTILDI

Kocaoğlu konu hakkında şu bilgileri verdi: “19 Mayıs, Alaçam, Bafra, Havza, Kavak, Lâdik, Vezirköprü ve Yakakent İlçe Tüketici Hakem Heyetleri Atakum Tüketici Hakem Heyeti, Asarcık, Ayvacık, Çarşamba, Salıpazarı, Tekkeköy ve Terme İlçe Tüketici Hakem Heyetleri Canik Tüketici Hakem Heyeti yetki alanına verilmiştir. İlkadım İlçe Tüketici Hakem Heyetinin ilçe sınırları dâhilinde yetkileri devam etmektedir. Yetkileri kaldırılan İlçe Tüketici Hakem Heyetleri 1 Ağustos tarihi itibariyle kendileri sonlandırmak üzere müracaat alamayacak olup, 1 Ağustos’tan önce aldıkları müracaatları 31 Aralık 2018 tarihine kadar sonuçlandıracaklardır. 

Yetkileri kaldırılan ilçelerde kaymakam tarafından, devlet memurları arasından bir asil, bir yedek “ Tüketici Hakem Heyeti İrtibat Personeli” görevlendirilecek, bu personellerce yetki alanındaki İlçe Kaymakamlıklarına yapılan tüketici uyuşmazlığına ilişkin müracaatlar alınarak geciktirmeksizin TÜBİS’e kaydedilecektir. Uyuşmazlıkla ilgili tüm belgeler kayıt esnasında taranarak TÜBİS’e aktarılacak ve yetkilendirilen İlçe Tüketici Hakem Heyetlerine iletilecektir.”

tüketici hakem heyeti salıpazarı canik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı