Reklamı Geç
Advert

'MUHALEFET KÜFRETMEK DEĞİLDİR'

Siyasetin iki önemli unsuru vardır. Bunlardan biri İktidar bir diğeri ise muhalefet etmektir.

'MUHALEFET KÜFRETMEK DEĞİLDİR'
'MUHALEFET KÜFRETMEK DEĞİLDİR' habersal.net

Siyaset, vatandaşa hizmet için yapılan erdemli bir faaliyettir. Bu tanımın bir gereği olarak da siyaset, dürüst, bilgili, cesur ve sorumluluk sahibi insanlar gerektirir.

Siyasetin bir anlamı da, Devlet işlerini düzenleme ve yürütme sanatıdır. Peki siyasetçi kimdir?  Siyasette kafa yoran kişidir.

Siyasetin en önemli unsuru iktidar etmektir. Siyasi kudreti temsil etmektedir. Devlet yönetimini elinde bulundurma ve devlet gücünü kullanmaktır.

İşte kendinde bu gücü hissedenler siyasete atılarak ülke yönetiminde söz sahibi olmak istemişlerdir. Bu kavram ülke genelinde olduğu gibi yerel yönetimlerde de böyledir. Kimileri koskoca bir ülkeyi yönetmeye talip olur, kimleri ise bir ili ve ya bir ilçeyi tercih eder.

Recep Tayyip Erdoğan ülkeyi yönetmeye talip olmuşken Halil Akgül ise Salıpazarı İlçesini yönetmeye talip olmuştur. Her iki örnekte de amaç aynıdır. Siyaset aracılığı ile iktidar etmektir.

Halkın oylarıyla iktidara gelenler demokrasinin gereği yine halkın oylarıyla giderler. Görev süreleri boyunca ellerindeki imkanları kullanarak halkına hizmet etmeyi, onların takdirini kazanmaya çalışırlar. Doğru ve ya yanlış yapabilirler. Eksik yada ilgisiz olabilirler. Ancak iyi niyetli olduklarından hiç şüphem yok. Herkes daha iyisini yapmak için bu işe soyunurlar.

Peki muhalefet ne iş yapar? Muhalefetin görevi elbette eleştirmek ve karşı çıkmaktır. Bu siyasetin doğasında vardır. Elbette yapılmayanları, yanlış yapılanları eleştireceksin. Varsa doğru bildiklerin onları dile getirip öneri sunacaksın. Muhalefet etmek küfretmek değildir. Kimse kimsenin kişilik haklarına ve özel hayatına saldıramaz. Hele hele küfrederek,hakaret ederek, itham ederek muhalefet olmaz. İddia eden iddiasını ispatlamakla mükelleftir.

O nedenle yarın bakacağın yüze, utanacağın söz söyleme!..

salıpazarı halil akgül siyaset muhalefet sait kuzu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı