Advert
Advert

BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramının 110.yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, basın mensuplarının Basın Bayramını kutladı.

BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN
BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN habersal.net

 “24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl 24 Temmuz günü “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Günümüzde her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğünün en temel hak olduğu görüşü, modern dünyada tartışmasız olarak kabul görmektedir.

Basın ilkeli, tarafsız, doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber verme olumsuzlukları sorgulama, kamu yararını ilgilendiren konu ve olaylarda, kamuoyu oluşturma ve toplumu aydınlatma işlevini yerine getirirken, meslek ilkelerini ve ahlakını gözetmeli kişilik haklarına, değerlerine, özel yaşama ve gizlilik alanına saygı göstermelidir.

Bölgemizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan, İlimiz ve ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine katkılar sağlayan yerel basınımızın, özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da memleketimizin gelişip güzelleşmesi yönünde el ele verip hep birlikte çalışıp yerine getireceğine inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını” kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.

SALIPAZARI HALİL AKGÜL BASIN BAYRAMI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı