Advert
Advert

MUHTARLADAN “BORÇ” TEPKİSİ

Salıpazarı İlçesinde 44 mahalle muhtarı bu sezon fındık rekoltesinin düşük olmasından dolayı çiftçilerin borçlarının ertelenmesini istedi. Bunun için imza topladı.

MUHTARLADAN “BORÇ” TEPKİSİ
MUHTARLADAN “BORÇ” TEPKİSİ habersal.net

Salıpazarı Muhtarlar Derneği öncülüğünde toplanan 44 mahalle muhtarı mevsim şartlarından dolayı bu yıl fındık yandı ve haşlandı. Fındık üreticisi borçlarını ödeyemez durumda, daha fazla mağdur olmamak için çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatiflerine ve Ziraat Bankasına olan borçlarının ertelenmesini istiyoruz diyerek imza topladılar.

Muhtarlar Dernek Başkanı Erol Gürsoy, “ 44 mahalle muhtarı ile yapılan istişareler sonucu üreticilerimizin büyük umutlarla beklediği fındık yanmış ve dökülmüştür.İlçemizin tek geçim kaynağı fındığın beklenenin çok altında olduğu, bu nedenle fındık üreticilerimizin mağdur olduğu açıktır. Üretici bu şartlarda Tarım Kredi Kooperatiflerine ,Ziraat Bankasına ve diğer kurumlardan aldıkları kredileri ödeme şansları yoktur. Üreticilerimizin daha fazla mağdur olmamaları için bu borçların ertelenmesini talep ediyoruz.”dedi.

Muhtarlar daha sonra topladıkları imzaları talep yazıları ile birlikte Salıpazarı Kaymakamlığına teslim etti.

salıpazarı muhtarlar derneği fındık borç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı