Reklamı Geç
Advert

YEREL SEÇİMLER ÖNCESİ SALIPAZARI

Türkiye yeni döneme girdi...

YEREL SEÇİMLER ÖNCESİ SALIPAZARI
YEREL SEÇİMLER ÖNCESİ SALIPAZARI habersal.net

Türkiye yeni döneme girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yemin etmesiyle resmen başlayan yeni dönem neler getirecek, neleri götürecek hep birlikte yaşayıp göreceğiz. MHP’nin de desteğiyle yeni dönem hepimize hayırlı olsun.

24 Haziran seçimleri kavgasız gürültüsüz oldu ve bitti. YSK’nın kesin sonuçları açıklamasının ardından çıkıp "bu seçimler meşru değildir" demek seçmeninin gazını almaktan öte gitmez. Bu iş bitmiştir.

CHP Kurultay kavgalarıyla boğuşurken Yerel seçimlerin erkene alınması saman alevi gibi dillendirildi ve şu an ağzına alan yok. 

Ancak siyasi partilerin yerel seçimlerin Kasım ayının ilk haftası yapılacakmış gibi çalışmaları bu ihtimali güçlü kılıyor. Erken yada vaktinde yapılacak olan Belediye Başkanlığı seçimleri öncesi Salıpazarı cadı kazanı gibi kaynıyor.

İlçe teşkilatları hesap kitap yapmaya başlamış bile. Bütün hesaplar ve bütün yollar Halil Akgül’e çıkıyor. Muhalefet partileri Ak Parti’nin hamlesini dolayısıyla Ak Parti adayının kim olacağını merak ediyor. Satranç oyunu başladı. Kim ne hamle yapacak. Kim kimi kollayacak.

18 Ağustos tarihi Ak Parti için önemli. Genel Kurul tarihi… A Takımı değişecek mi? Yönetim kadrosu nasıl şekillenecek? Bu sorulan cevabı alındığında  yerel seçimler için start verilecek.

Salıpazarı Ak Parti’de Halil Akgül aday.Mevcut belediye başkanı Akgül yarın seçim olacakmış gibi çalışıyor. Aksi bir durumda Ak Parti’de aday adayı çok. Ben diyorum beş, siz deyin on… Ama hepsinin ağzında “Halil Akgül varsa” işte o “varsa” ya olmazsa cümbüşü seyredin.

İyi Parti’de Refahattin Karaca kesin gibi. Aday değilim demiyor. Ama beklemede.

CHP adayını belirlemiş gibi. İşadamı Avut’lu. Gurbette yaşıyor.

MHP’de üç isim zikrediliyor. Biri mevcut İlçe Başkanı Cavit Yıldırım. Oda ısrarcı değil. “Temayülden kim çıkarsa partimizin Salıpazarı Belediye Başkanı adayı olur” diyor. Diğeri genç eski Ak Partili. Bir diğeri ise Kamu çalışanı...

Bu tabloda seçimler normal zamanında yapılırsa Mart 2019’da  bol aday adaylı ve renkli bir yerel seçimler bizi bekliyor.

 

 

salıpazarı yerel seçim ak parti chp mhp iyi parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı