Advert
Advert

BAŞKAN AKGÜL’DEN VATANDAŞA DESTEK

Salıpazarı İlçesi’ne inşa edilecek baraj nedeniyle yerlerinden olacak olan vatandaşlar, "Bu yetmiyormuş gibi istimlak ücretleri de çok düşük. Mağduruz, devlet sesimizi duysun" diyor.

BAŞKAN AKGÜL’DEN VATANDAŞA DESTEK
BAŞKAN AKGÜL’DEN VATANDAŞA DESTEK habersal.net
Advert

Salıpazarı, Çarşamba ve Terme ilçelerine hem içme suyu ve sulama, hem de taşkın önleme noktasında katkısı olacak baraj projesinde geri sayım başladı. İhalesi daha önce yapılan ve istimlak çalışmaları nedeniyle inşaatına henüz başlanamayan baraj, bir çok vatandaşı mağdur etmiş durumdu.

BAŞKAN AKGÜL’DEN VATANDAŞA DESTEK

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül de şunları söyledi: “Salıpazarı Baraj İnşaatı’nın ihalesi ve yer tespiti yapıldı. Ankara’dan müteahhit firma aldı. Araziyi de gezdi. Şuanda kamulaştırma aşamasındalar. Sorun baraj inşaatının kurulacağı şantie alanında. Orada kamulaştırma bedelleri çok düşük verildi. Haliyle vatandaşımız da mağdur konumda. Bu fiyatlar benim de açıkçası hoşuma gitmiş değil. Çünkü orada yerini ve yurdunu komple terk edecek insanlarımız var. Babadan dededen kalan toprakları terk etmek zorunda kalan insanlar var. Bu insanlara maddi ve manevi onları tatmin edecek rakamlar verilmeli ki o insanlar da gittiği yere mutlu olsunlar. Şu an mahkeme devam ediyor. Kamulaştırma fiyatlarının düzeleceğine inanıyorum. Devletimiz vatandaşını mağdur etmeyecektir. Baraj yapıldıktan sonra hem Salıpazarı, Çarşamba, Terme içme suyu ve sulama hem de taşkın önleme boyutunda katkısı olacaktır."

HASATLARINI YAPABİLİRLER

Vatandaşların fındık zamanının geldiği, hasat zamanında taşınma durumlarının olmayacağı sözlerine ise Başkan Akgül, “Vatandaşlarımızın içi rahat olsun, bu seneki fındık hasatlarını engelleyecek bir durum yok. Hasatlarını yapabilirler, ürünlerini kurutabilirler” dedi.

salıpazarı baraj halil akgül istimlak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı