Advert

AK Parti Genel Merkezi Samsun'u Değerlendirecek!

AK Parti, Samsun'da 24 Haziran seçimlerindeki yüzde 12,72'lik oy kaybının nedenlerini 6 başlıkta araştıracak.

AK Parti Genel Merkezi Samsun'u Değerlendirecek!
AK Parti Genel Merkezi Samsun'u Değerlendirecek! habersal.net

AK Parti'de 24 Haziran seçimleriyle ilgili muhasebe süreci işliyor.  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine harekete geçen AK Parti yönetimi oy kaybının nedenlerini araştırmaya başladı. Bu kapsamda Seçim İşleri Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti’nin 24 Haziran’da listesinde yer verdiği tüm adaylardan seçim çalışmalarının değerlendirildiği kapsamlı birer rapor istedi. Buna ilişkin Sorgun imzasıyla gönderilen yazıya bir değerlendirme formu da eklendi. Söz konusu formda adaylara 6 konunun değerlendirilmesi istendi.

SAMSUN'DA YÜZDE 12,72

1 Kasım 2015 seçimlerine göre Türkiye genelinde yüzde 7'lik oy kaybı yaşayan AK Parti'nin Samsun'daki oy kaybı yüzde 12,72 oldu. 1 Kasım seçimlerinde Samsun'da yüzde 63,7 oy oranına sahip olan AK Parti, 24 Haziran'da oy oranını yüzde 12,72'lik düşüşle 50,98'le kapattı.  

9 MİLLETVEKİLİ ADAYINDAN RAPOR İSTENDİ

Bu çerçevede seçim sürecinde yaşanan sıkıntıların tespiti için Samsun'da milletvekili seçilen Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı ve seçilemeyen adaylardan, Bekir Keleş, Elif Coşkun Bilgin, Caner Göktepe, Muhammet Yasir Okutan'dan rapor istendi. Ayrıca seçim çalışmalarında teşkilatların ve belediye başkanların performansı da soruldu.

YEREL SEÇİME IŞIK TUTACAK

Bunlar arasında teşkilat ve belediye başkanlarının seçim çalışmalarının değerlendirilmesi de yer alırken, seçim sürecine ilişkin iyi ve aksayan taraflar soruldu. Rapor istenen seçilen ve seçilemeyen adaylardan çözüm önerileri ve beklentileri de değerlendirme formunda yer aldı. Gelen raporların analizi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve parti yönetimine sunulacak. Söz konusu çalışma hem kongreye hem de yaklaşan yerel seçimlere ışık tutacak.

 

AK PARTİ SAMSUN 24 HAZİRAN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı