Advert

ANLAM YÜKLEDİK BİZ BU VATANA

Ülkemizde küresel sermayeden oluşan ekonomik depresyonları hep birlikte ara ara hissediyoruz.

ANLAM YÜKLEDİK BİZ BU VATANA
ANLAM YÜKLEDİK BİZ BU VATANA habersal.net

Ülkemizde küresel sermayeden oluşan ekonomik depresyonları hep birlikte ara ara hissediyoruz. Borsada yaşanan kontrolsüz manipüle edilen hisseler dolar ve döviz kurundaki dalgalanmaları hep birlikte yaşıyoruz ve görüyoruz.

Peki bu ülkenin güzel insanlarına, doğum sancısı gibi acıları yaşatmanın altında neler var? Perde arkasındaki aktörler gerçekten de ülke bekasını uçurumun kenarına getirme hesapları içindeler mi?

Geçmişte yapılmak istenilen onca kaos planları tutmadı da ekonomik ve siyasi uzantıları kullanıp ülkenin yol haritasında rotadan sapma planları mı devrede? 

Siyasi ve ideolojik saplantılarla ülke penceresine bakarsanız doğru hamlelere sahip olamaz ve yanlış düşünceler içinde olabilirsiniz.

Kapanmaz denilen yaralar gibi yakın geçmişimizde 28 Şubat gibi, gezi parkı eylemleri gibi, 15 Temmuz gibi siyasi kaosları top yekün  gördük ve yaşadık. Her siyasi ve ideolojik bakış açısından bakıldığın da ülke için ne kadar çok olumsuz tablo çıkmıştır. 

Bizler hep birlikte Türkiye Sevdamızla kapatmadık mı  bu kapanmaz denilen yaralarımızı?

Jeopolitik konumumuz ve tarihin önemli belirleyici ülke konumunda olmamızdan dolayı sosyo-iktisadi yaşantımızda işlerimize sımsıkı sarılıp devletimize ve milletimize hizmet etmekten başka çaremiz yoktur.

Her şeyi, ama her şeyi siyasi ve ideolojik düşüncelerimizi de bir kenara bırakıp olmazsa olmazımız olan vatanımıza Aşkım-Sevdam kelimeleri ile anlam katıp sahip çıkmak zorundayız. 

 Sözlerime ve Satırlarıma şimdilik ara verirken;

İdeolojik düşüncelerimize hakim olurken, hayallerimize yenik düşmemek dileğiyle…

Herkese saygılarımı sunuyorum …

cüneyt sağlam salıpazarı habersal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı