Advert
Advert

Ak Parti Cumhur’da zafere ulaşırken Mecliste oy kaybetti.

Türkiye çok erken bir seçime gitti. Seçim takvimi baş döndürdü.

Ak Parti Cumhur’da zafere ulaşırken Mecliste oy kaybetti.
Ak Parti Cumhur’da zafere ulaşırken Mecliste oy kaybetti. habersal.net
Advert

Türkiye çok erken bir seçime gitti.

Seçim takvimi baş döndürdü.

Seçime girecek partiler, giremez denen İyi Parti. CHP’de 15’liler…

Derken sandık vatandaşın önüne geldi.

İki ittifak vardı. Biri Cumhur diğeri Millet. Cumhur kazandı.

Meydanlar hareketli, seçmen beklemede idi. Sonucu en çok merak edilen seçimlerden biri yaşandı. Cumhurbaşkanlığı ikinci tur beklentileri sandıkların açılmasıyla 2023’e ertelendi. Ama meydanlarda bir İnce vardı ki gündemi o belirledi. Erdoğan dahi İnce’nin söylemlerinin peşine takıldı. Ona cevap vermekten projelerini anlatamadı.

Akşener hayal kırıklığı yarattı. İyi Parti Meclise girmeyi başardı.

Ak Parti Cumhur’da zafere ulaşırken Mecliste oy kaybetti.

Salıpazarı’nda yüzde 76’lardan 65’lere kadar düşen Ak Parti İlçede yüzde 11 oy kaybetti. Nedenleri araştırılmalıdır. Ak Parti’nin oyları MHP’ye kaydı doğdur. Ama neden? Bunun en önemli sebebi Genel Başkan Bahçeli’nin 15 Temmuz’dan bu yana takındığı tutumdur. Bahçeli Ak Parti seçmeninin gönlünü kazanmış gibi görünüyor.

Diğer bir nedeni ise Ak Parti’li siyasetçilerinin meydanlarda Cumhur İttifakını ağızlarına almamalarıdır. Oylarının MHP’ye gitmesinden korkan Ak Parti’li adaylar ve yönetimleri “Cumhur” kelimesini kullanmaktan adete imtina ettiler. MHP ise "adayımız Erdoğan'dır, Cumhur İttifakı Millet aklı" dediler. MHP’yi öcü gibi gören zihniyet bir kez daha kaybetmiştir.

MHP bitti. Bölündü, parçalandı diyenler cevabı aziz Türk Milletinin tokadı ile aldılar. MHP bu ülkenin sigortasıdır. Eğer bu sigorta atarsa Ülkenin sigortası atar. MHP dimdik ayaktadır ve Ülkesinin yanındadır.

Önümüzde Yerel seçimler var. Cumhur İttifakı devam edecek mi? Onu zaman gösterecek. Ancak bu birlikteğin devam etmesi için herkes söylemlerine dikkat etmeli. Kimse kimseyi öteleştirmemelidir. Bu birliktelik devam ettiği sürece meyvesini yemeye devam edersiniz. Aksi halde eyvah para etmez.

 

 

salıpazarı sait kuzu ak parti mhp cumhur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı