Advert
Advert

SALIPAZARI’NDA 3 BİN 200 ÖĞRENCİ KARNE ALDI

Salıpazarı’nda 2017- 2018 eğitim- öğretim döneminin tamamlanmasıyla öğrenciler karne heyecanı yaşadı.

SALIPAZARI’NDA 3 BİN 200 ÖĞRENCİ KARNE ALDI
SALIPAZARI’NDA 3 BİN 200 ÖĞRENCİ KARNE ALDI habersal.net
Advert

18 Eylül 2017 Pazartesi başlayan 2017-2018 eğitim öğretim yılı sona eriyor. Öğrenciler, yaklaşık 8 ay süren eğitim-öğretim yılının yorgunluğunu, 3 ay sürecek yaz tatilinde atacak.

Salıpazarı Bereket İlkokulunda düzenlenen karne törenine Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsemz Günaydın,Belediye Başkanı Halil Akgül,İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay,İlçe Emniyet Amiri İbrahim Özden, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş, öğretmenler,veliler ce öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş “Başarı birden çok faktöre bağlı olarak ulaşılabilen bir hedeftir”dedi.

Savaş yaptığı konuşmada;

Bugün itibari ile 2017/2018 eğitim öğretim yılını tamamlamış bulunuyoruz.Bugün alınan  karneler öğrencilerimizin bir dönem boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın değerlendirmesi  olacaktır.

Başarı birden çok faktöre bağlı olarak ulaşılabilen bir hedeftir.Başarıya ulaşılabilen bir hedeftir.Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma ,planlı çalışma ,ulaşılabilir bir  hedeflere sahip olma ve kararlı olmaz zorunluluğu vardır.Bu faktörlerin tamamı vazgeçilmez öneme sahiptir.Ve ancak hepsi bir arada olduğunda başarı kaçınılmazdır.

Tatiller  dinlenmeyi hak ettiğimiz dönemlerdir.Bütün bir dönemin yorgunluğunu tatil yaparak atmak en büyük hakkınızdır.Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek değildir.Bunun için  tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek  etkinliklerin yanı sıra zayıf olduğunuz konularda kendinizi takviye etmelisiniz.En önemlisi kitap okuma alışkanlığınızı edinmenin yollarını aramalısınız. Çünkü  okumak ,problemlerin  ve sıkıntıların kaynağını kurutur.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN gösterdiği hedeflerin eğitim yoluyla  gerçekleşebileceği gerçeğini daima  diri  tutmalıyız.Bugün sınıflarımızda sizlerin bilgi ve deneyimlerinden yararlanmayı bekleyen öğrenciler ,yarın  ülkemizi daha iyi seviyelere çıkarabilmek  için bayrağı hepimizden teslim alacaktır.

Karneler çocuklarımızın nasıl bir insan olduğunu değil ,onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici ,özgüvenini  yitirmelerine yol açan  davranışlardan kaçınınız.Çocuklarınızın başarısızlıklarını problem yapmayın,başarılarını da bartmayın.Karnenin bir sonuç olduğunu unutmayınız.

Bu vesile ile öğrencilerimize başarılar diliyor,öğretmen arkadaşlarıma bir dönem boyunca yararlı  ve  fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.”dedi.

salıpazarı eğitim karne bereket ilkokulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı