Reklamı Geç
Advert

65 YAŞINDA OKUMA YAZMA ÖĞRENDİ

Salıpazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kursiyerlere yönelik olarak Anneler Günü ve Okuma Bayramı etkinliği düzenledi.

65 YAŞINDA OKUMA YAZMA ÖĞRENDİ
65 YAŞINDA OKUMA YAZMA ÖĞRENDİ habersal.net

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi  Emine Erdoğan himayelerinde tüm yurtta başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kapsamında Halk Eğitim Merkezi Kursuna katılarak 65 yaşında okuma yazmayı öğrendi.

Kadınların yoğun ilgi gösterdiği programa Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın, Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yaşar Ertan ve kursiyerler katıldı.

Kahvaltı ile başlayan program Anneler gününe özel şiir ve şarkı dinletisiyle devam eden etti. Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde tüm yurtta başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kapsamında Salıpazarı Halk Eğitimi Merkezi müdürlüğünde açılan I. Kadem Okuma Yazma Kurslarında başarılı olan 100' e yakın yetişkin kursiyere belgeleri Kaymakam Günaydın,Başkan Akgül ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş tarafından verildi.

Okuma yazma kursuna katılan kursiyerler adına konuşan 65 yaşındaki Dürdane Süer  “3 aydır okuma yazma kursuna geliyoruz.Biz öğrenciler olarak çok hevesliyiz.Ben 60 yaşında Kuran-ı Kerim-i, 65 yaşında okuma yazmayı öğrendim.Okuma yazma bilmeyen arkadaşlara tavsiyem  hiç korkmayın.Çekinmeden bu kurslara gelin,ben de ilk başlarda korkuyordum.

Babam yaşasaydı 102 yaşında olacaktı. Kendisi okula gitti. Biz on kardeştik. 6 kız biz okuyamadık. O zamanlar  kız çocuklarını okula göndermezlerdi. Ben bu yaşımda okuma yazmayı öğrendim. Keşke daha önce öğrenseydim.”dedi.

salıpazarı halk eğitim okuma yazma dürdane süer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı